اخبار

با حضور مقام عالی وزارت، احیای کارخانه خریداری شده توسط دارو سازی نیک آسا فارمد، کلید خورد

21 مرداد، مصادف بود با روز ملی حمایت از صنایع کوچک. به همین مناسبت و با حضور مدیران، معاونان و مقامات دولتی شهر ساوه، مراسم احیای کارخانه دارو سازی نیک آسا فارمد کلید خورد.

در این مراسم جمعی از مقامات ارشد شهرستان حضور داشتند. دکتر خوشنویسان، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی، دکتر ابوالقاسم مهری، فرماندار شهرستان زرندیه، مهندس فتاحی، رئیس اداره برق شهرستان زرندیه از مدعوین این مراسم بودند.

همچنین مهندس غلامی، رئیس اداره مخابرات شهرستان زرندیه و مهندس حسن قهاری، مدیر شهرک صنعتی مامونیه و تنی چند از معاونان و همراهان نیز در این مراسم حضور داشتند. مراسم احیای کارخانه دارو سازی نیک آسا فارمد در وبیناری کشوری، مسائل و فعالیت های شرکت، مطرح و به سمع و نظر حاضرین، مدیران صنایع کوچک استانی و مقامات عالی وزارت نیز رسید.

این وبینار با حضور مقامات عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در محل کارخانه شرکت دارو سازی نیک آسا فارمد برگزار گردید. دکتر کشمیری، مدیرعامل شرکت نیک آسا فارمد، به شرح فعالیت ها و اهداف شرکت در راستای تولید و صادرات دارو در کشور پرداخت.

در این وبینار ابتدا دکتر خوشنویسان، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی، سخن گفت. ایشان از طرح توسعه 200 هکتاری شهرک های صنعتی و طرح احداث مخزن 2250 متر مکعبی  خبر داد. دغدغه تامین آب و انرژی مورد نیاز صنایع در شهرک های صنعتی نیز از مواردی بود که در این وبینار مطرح گردید.

 در ادامه، دکتر کشمیری، مدیرعامل هلدینگ نیک آسا، به معرفی عملکرد هلدینگ پرداخت. ایشان تولیدات شرکت نیک آسا فارمد، موانع موجود بر سر راه صنایع کوچک را از دغدغه های این صنایع عنوان نمود. کشمیری هموار سازی مسیر تولید را از اهم مسائل موجود بر سر راه تولید قلمداد نمود.

در شرایط کنونی کشور که ایجاد اشتغال و حمایت از تولید از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری به شمار می آید، توجه هرچه بیشتر به صنایع کوچک داروسازی، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. حمایت از صنایع کوچک و متوسط به دلیل قابلیت های بومی و منطقه ای، می تواند بستر ساز توسعه شهرهای ایران باشد. کارآفرینی، پویایی صنعت و ایجاد فرصت های شغلی با تکیه بر توان متخصصان داخلی نیز از پتانسیل های این صنعت به شمار می آید.

در پایان، حضار به طرح مسائل و راهکارهای قابل اجرا، بررسی موانع موجود و طرح های توسعه شرکت پرداختند. پس از آن در مراسمی از محل کارخانه، بخش های در حال ساخت آن بازدید به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *